Zadzwoń do nas - 602 788 178 

Efektywność

rekaCzy Ty również zadajesz sobie to intrygujące pytanie, jak szybko się uczyć? W moim przypadku, pytanie jak szybko się uczyć? zmieniło moje życie. To dzięki niemu, odnalazłem wspaniałe techniki pamięciowe, które zupełnie odmieniły podejście do nauki. Nie wspominając o rezultatach...

Tutaj przedstawię Ci klucz do tego, jak szybko się uczyć, czyli techniki pamięciowe. Na początek troszkę wprowadzenia, które pomoże Ci zrozumieć wartość tych technik.

Czytaj więcej

książkaCO TO JEST SZYBKIE (EFEKTYWNE) CZYTANIE

Czytanie, mimo ogromnego postępu w sposobach pozyskiwania informacji, jest nadal najważniejszym narzędziem zdobywania informacji. 85% wiedzy trafia do nas drogą czytelniczą. Wzrost ilości informacji oraz potrzeba ciągłej aktualizacji wiedzy, wymusza na współczesnym człowieku konieczność usprawnienia procesu czytania. Nie uporamy się z tym zadaniem czytając tak jak dotychczas.

Jeszcze 250 lat temu przeciętny czytelnik był w stanie ogarnąć cały ówczesny dorobek naukowy, dzisiaj jest to niemożliwe. Musimy usprawnić proces czytania, aby nadążyć za tempem rozwoju nauki i techniki. Uczniowie i studenci większość informacji niezbędnych w procesie uczenia się, zdobywają poprzez czytanie, a to oznacza wiele godzin „ślęczenia” nad podręcznikami. Poprzez zdobycie umiejętności efektywnego czytania, można znacznie skrócić czas potrzebny na naukę.

Czytaj więcej

kreatywne dziecko1Każdy rodzic dba o swoje pociechy, ich bezpieczeństwo, ale nie wolno trzymać dziecka w domu, tylko dlatego, że na zewnątrz może zrobić sobie krzywdę. Nadmierna kontrola nad zabawą dziecka może niekorzystnie wpłynąć na jego rozwój. Zabawy na zewnątrz, w terenie połączone z ryzykiem są kluczem do prawidłowego rozwoju.

Na każdym osiedlu jest plac zabaw, czasami jest ich nawet kilka. Są one na bieżąco modernizowane, zadbane, czyste, itp. Również w przydomowych ogródkach pojawiają się małe place zabaw czy ich pojedyncze elementy, na przykład huśtawki, zjeżdżalnie czy drabinki. To bardzo dobrze, jednak sam plac zabaw to za mało. Najbardziej korzystna dla dziecka jest bowiem zabawa w tzw. terenie, czyli w lesie, na łącze czy nawet w zwykłym parku. Ważne żeby było tam dużo drzew, krzaków, skałek czy pagórków.

Czytaj więcej

121131 mozgMÓZG

Zdolność zapamiętywania stanowi jedną z najwspanialszych umiejętności człowieka. Badania nad pamięcią wsparło odkrycie, że tak naprawdę mamy „dwa mózgi”. Mózg składa się z prawej i lewej półkuli połączonych ze sobą skomplikowaną siecią włókien nerwowych zwanych ciałem modzelowatym (corpus callosum). U większości ludzi lewa (logiczna) półkula mózgu odpowiada za analizę, linearność, logikę, cyfry, słowa, porządek. Prawa półkula (twórcza) wiąże się z obrazami, syntezą, kolorami, marzeniami, przestrzenią, muzyką, intuicją. Udoskonalając naszą pamięć powinniśmy zintegrować działanie obu półkul mózgowych. Wszystkie techniki zapamiętywania angażują logikę i kreatywność.

Czytaj więcej

123Nauka, zwłaszcza tuż przed egzaminami, może być poważnym problemem dla wielu z nas. Presja, stres, nerwy, a przede wszystkim uciekający czas...

To wszystko sprawia, ze wiele osób zamiast skupić się na nauce wpada w panikę. Jak się okazuje wielu z nas ma nie tyle problemy z przyswajaniem wiedzy, co z podejściem do samego procesu uczenia się.

Jak uczyć się szybko i skutecznie?

Czy istnieją sprawdzone metody na radzenie sobie z nauką i przyswajaniem wiedzy?

Czytaj więcej

zbuntowany nastolatekZły uczeń, leń, wagarowicz - takimi pejoratywnymi określeniami nazywamy często dzieci, które lekceważą naukę, a nawet samo chodzenie do szkoły. Najczęściej problem ten występuje wśród nastolatków. Gimnazjalista czy uczeń szkoły średniej z łatką złego ucznia nie wykonuje poleceń nauczyciela, ignoruje omawiane na lekcji zagadnienia, nie odrabia pracy domowej i ciągle łapie najgorsze oceny.

Czytaj więcej

jak uczyc sie skutecznie

Każdy człowiek uczy się przez całe życie. Z tego względu warto przyswoić pewne techniki, które sprawią, że nauka będzie stanowiła mniejszy wysiłek i będzie sprawiała przyjemność.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że się czegoś uczy. Brzmi kuriozalnie? Każdy z nas mimochodem codziennie przyswaja pewne informacje. Są one bardziej lub mniej przydatne, aczkolwiek stale napływają do naszego mózgu.

 

Czytaj więcej